Mascarade des anciens éléves de l'Ikastola
Telesforo Monzon
Flasmoba
Eüskararen egüna

EUSKARA BATUA/ZUBERERA / AITZINA PIKA

Hiztegi Ttipia.jpeg

EUSKARA BATUA/ZUBERERA & ZUBERERA/EUSKARA BATUA Hiztegi Ttipia

Postaz helaraztez (igorte fresak barne): 10 € (Iparraldea & Frantzia) ; 13 € (hegoaldea & Espainia)

 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aitzina Pika axala 2.jpeg

AITZINA PIKA, Züberoako jauzien, sonüegileen eta dantzarien üngürüan…

Jean-Michel Bedaxagar

Postaz helaraztez (igorte fresak barne): 36 € (Iparraldea & Frantzia) ; 39 € (hegoaldea & Espainia)

1634-1749 ---> 1750-1799---> 1800-1899 ---> 1900-1909 ---> 1910-1919 ---> 1920-1929---> 1930-1939 ---> 1940-1949 ---> 1950-1959 ---> 1960-1969---> 1970-1979 ---> 1980-1989 ---> 1990-2014

Urtea Herria Titülüa Idazlea Süjeta
2014 Garindaine Petti buhame
Pier Pol Berzaitz
Kaiet Borda
2014 Baiona Gerezien Denbora
Itxaro Borda
 
2014 Maule Akitaniako Alienor
Jean Mixel Bedaxagar
Sophie Chutahandy
2013 Sohüta René Cassin
Jean louis Davant  Diminika Pinque
2013 Gotaine Ederlezi Mixel Etxecopar
2012 Arrokiaga José Mendiague Jean Bordaxar René Oihenart
2011 Larraine Telesforo de Monzon Jean Bordaxar  
2010 Barkoxe Xahakoa Patrick Keheille Jean-Noël Pinke
2009 Aloze-Ziboze-Onizegaine Belagileen trajeria Dominika Rekalt  
2008 Ezpeize-Ündüreine, Ainharbe, Ürrüstoi-Larrabile, Sarrikotape XIBEROKO JAUNA J. Louis DAVANT Allande Davant
2007 Gamere-Zihiga EÑAUT ELIZAGARAI * Junes Casenave-Harigile Nicolas Urruty
2006 Ahüzki OIHERKO * Dominika Rekalt Peio Cachenaut
2006 Santa Grazi (Urdatx) SANTA ENGRAZI * Junes Casenave-Harigile Joelle Hustu

2005

Ligi

BERTERRETX *

Pierpol Berzaitz

Lucien Larraus
Urtea Herria Titülüa Idazlea Süjeta
2004 Maule ANTSO HANDIA * J. Louis DAVANT Jojo Malharin

2003

Idauze-Mendi

RAMUNTXO *

Pier Paul BERZAITZ

Johaine Dascon

2002

Altzürükü

ÜRRÜTI JAUREGIko PEIROT *

Niko ETXART

Pierra Jaragoyhen

2001

Iruri

ETXAHUN IRURI *

Roger IDIART

René Larrory

2001

Sohüta

XIBEROKO MAKIA *

J. Louis DAVANT

Serge Gabaston

2000

Eskiula

MADALENA DE JAUREGUIBERRY *

Pier Paul BERZAITZ

Mixu
Etxeberrigarai

1999

Altzai

AGOTA *

Junes CASENAVE-HARIGILE

Arnaud Bidalun

1999

Urdiñarbe

IPARRAGIRRE

ETXAHUN IRURI

Jean Michel Bedaxagar

1998

Barkoxe

HERRIKO SEMEAK *

Patrick QUEHEILLE

J Noel Pinque
Dominique Uthurriborde
J Pierre Luro

1997

Atarratze

ATARRATZE JAUREGIAN *

Pier Paul BERZAITZ

Junes
Chuburu

1997

Lanne

J. MARIE PUYRREDON *

Junes CASENAVE-HARIGILE

 

1996

Garindaine

SABIN ARANA GOIRI *

Allande BORDAXAR

Mixel Arotce

1995

Arrokiaga

AGIRRE PRESIDENTA *

J. Louis DAVANT

Pierre Larrory

1994

Donaixti

GARIKOITZ

Junes CASENAVE-HARIGILE

 

1993

Gotaine

EÜSKALDÜNAK IRAULTZAN *

J. Louis DAVANT

Elichondoborde

1992

Santa Grazi

SANTA KRUZ *

Junes CASENAVE-HARIGILE

J Yves Constantin

1992

Iruri

IRURIKO JAUN KUNTEA *

ETXAHUN IRURI

Mixel Arotce

1991

Muskildi

HARIZPE *

Pier Paul BERZAITZ

Pier Paul Berzaitz

1991

Larraine

XALBADOR *

Roger IDIART

Pierra Larrandaburu

1990

Ikastola:Maule/Donibane Lohitzüne/Oiarzun/Mondragon

ABADIA ÜRRÜSTOI *

J. Louis DAVANT

Mixel Arotce
Urtea Herria Titülüa Idazlea Süjeta

1989

Altzai

ZUMALAKARREGI *

Junes CASENAVE-HARIGILE

Battitta Basaber
1988

Urdiñarbe

AGOSTI XAHO *

J. Mixel BEDAXAGAR

 

1986

Barkoxe

ETXAHUN KOBLAKARI *

ETXAHUN-IRURI

Dominika Uthurriborde

1985

Muskildi

ALLANDE OYHENART

Allande BORDAXAR

 

1984

Sohüta

AIMUNEN LAU SEMEAK

Arotcharen+Dalgalarrondo

 

1982

Pagola

PETTE BASABÜRÜ *

Junes CASENAVE-HARIGILE

Pette Errezarret

1980

Urdiñarbe

IPARRAGIRRE

ETXAHUN IRURI

 
Urtea Herria Titülüa Idazlea Süjeta

1979

Iruri

XIMENA

ETXAHUN IRURI (Emazteak)

 

1978

Garindaine/Donapaleu/Ibañeta

IBAÑETA *

Junes CASENAVE-HARIGILE

 

1976

Santa Grazi

SANTA GRAZI *

Junes CASENAVE-HARIGILE

 

1976

Garindaine

ROBERT LE DIABLE

-

 

1974

Barkoxe

ETXAHUN BARKOXE

ETXAHUN IRURI

 

1973

Altzai

ZANTXO AZKARRA *

ETXAHUN IRURI

 

1973

Gotaine

PETTE BERETTER *

ETXAHUN IRURI

 

1970

Ligi/Atarratze

BERTERRETX

ETXAHUN IRURI

 
Urtea Herria Titülüa Idazlea

1967

Maule

XIKITO DE KANBO

ETXAHUN IRURI

1967

Parise

ETXAHUN KOBLAKARI *

ETXAHUN IRURI

1966

Iruri

DE TREVILLE *

ETXAHUN IRURI

1964

Parise

MATALAZ

ETXAHUN IRURI

1963

Gotaine

ZANTXO AZKARRA *

ETXAHUN IRURI

1962

Barkoxe

ETXAHUN KOBLAKARI *

ETXAHUN IRURI

Urtea Herria Titülüa Idazlea
1959 Landa (Lanne en Barétous) JEANNE D'ARC PIERRE CAMPS

1958

Maule

BERTERRETX

ETXAHUN IRURI

1955

Eskiula

MATALAZ

ETXAHUN IRURI

1954

Sohüta

EÜSKALDÜNAK IBAÑETAN

-

1954

Barkoxe

AIMONEN LAU SEMEAK

-

1953

Barkoxe

ETXAHUN KOBLAKARI

ETXAHUN IRURI

1953

Ligi

SAINTE HÈLÈNE

EMAZTEEK

1953

Larraine

NAPOLEON

-

1953

Barkoxe

ETXAHUN

-

1952

Ozaze

ABRAHAM

-

1952

Maule

JEANNE D'ARC

-

1951

Garindaine

ROBERT LE DIABLE

-

 

Urtea Herria Titülüa Idazlea
1949 Urdiñarbe/Maule BERTERRETX  
1946 Montori GODEFROI DE BOUILLON PIERRE CAMPS
Urtea Herria Titülüa Idazlea

1936

Garindaine

ROLAND

-

1934

Atarratze

CHARLEMAGNE

Pette (Leon) Salaber

1930

Atarratze

FRANÇOIS 1er

Pette (Leon) Salaber

Urtea Herria Titülüa Idazlea

1929

SantaGrazi

MOISE

Pette (Leon) Salaber

1928

Aloze

ABRAHAM

Pette (Leon) Salaber

1928

Maulegaine

ALEXANDRE

-

1928

Maule

JEANNE D'ARC

-

1927

Sohüta

NAPOLEON

JP Hegiaphal

1927

Sohüta

SAN ANDRES

Pette (Leon) Salaber

1926

Maule

JEANNE D'ARC

Pette (Leon) Salaber

1926

Zalgize

GODEFROY DE BOUILLON

Pette (Leon) Salaber

1925

Altzai

LE GRAND TURC

-

1925

Ozaze

CHARLEMAGNE

-

1924

Eskiula

BONAPARTE

-

1924

Altzai

LES 4 FILS AYMON

-

1924

Mendi

ASTIAGE

-

1922 Montori LES 4 FILS AYMON  

1922

Garindaine

ROBERT LE DIABLE

-

1922

Larraine

JEANNE D'ARC

-

1921

Lexantzü

DANIEL

-

1921

Iruri

ALEXANDRE

-

1920

Larraine

JEANNE D'ARC

-

1920

Mendikota

ABRAHAM

-

Urtea Herria Titülüa Idazlea

1914

Liginaga

ASTIAGE

-

1913

Montori

LES 3 EMPEREURS

ERNEST ESPRABENS

1912

Eskiula

NAPOLEON

-

1911

Barkoxe

SAINT JACQUES

-

1910

Barkoxe

MOUSTAPHA LE GRAND TURC

-

1910

Ozaze

JEANNE D'ARC

-

1910

Lakarri

NAPOLEON

-

Urtea Herria Titülüa Idazlea

1909

Urdiñarbe

ROLAND

-

1909

Urdiñarbe

ABRAHAM

-

1909

Mendikota

LES 4 FILS AYMON

-

1908 Atarratze Eüskaldünak Ibañetan De Menditte eta Andürain
1902 Gamere SANTA ÜRZÜLA  

1901

Larraine

LES TROIS MARTYRS

-

1901

Ligi

JEAN DE CALAIS

-

1900

Liginaga

FRANÇOIS 1er

-

Urtea Herria Titülüa Idazlea
1894 Barkoxe Abraham  
1893 Bildoze Judith  
1891 Larraine Jeanne d'Arc  
1890 Altzai-Lakarri Napoleon  
1889 Arrokiaga Roland  
1879 Garindaine Konstantinopoliseko Elena  
1879 Altzai-Lakarri Alexandre  
1879 Larraine Hiru martirak  
1878 Aronse Moises  
1866 Ereta Hiru enperadoreak  
1864 Larraine Richard Lotsagabea  
1860 Larraine Jean Parisekoa  
1858 Atarratze Clovis  
1857 Atarratze Nabukodonosor  
1850 Larraine Astiaje  
1849 Espeize Robert le Diable  
1849 Donapaleu Napoleon  
1842 Lexantzü Santiago handia  
1840 Barkoxe Alexandre  
1839 Atarratze Santa Katalina  
1839 Santa Grazi Hiru martirak  
1836 Atarratze Astiaje  
1835 Eskiula Karlomagno  
1831 Garindaine San Padro  
1830 Lextarre San Juan Bautista  
1829 Barkoxe Mustafa  
1827 Eskiula Jerusalem  
1826 Ereta San Luis  
1825 Barkoxe San Rok  
1820 Arüe Josue  
1820 Etxarri Samson  
1818 Garindaine Jean de Calais  
1818 Larribarre Santa Margarita  
1818 Lextarre Saint Jean Calybite  
1818 Barkoxe Aimunen lau semeak  
1816 Lanbara (Urdiñarbe) Oedipe  
1811 Onizepe Roland  
1805 Nabarzi Richard Sans Peur  
1804 Barkoxe SANTA GRAZI  
1803 Maule ABRAHAM  

1802

Maule

GENEVIÈVE DE BRABANT

-

1800

Maule

ABRAHAM

-

Urtea Herria Titülüa Idazlea

1799

-

CLOVIS

-

1798

Urdiñarbe

GODEFROY DE BOUILLON

-

1796

Ürrüstoi

L'ENFANT PRODIGUE

-

1796

Lexantzü

HÈLËNE DE CONSTANTINOPLE

-

1796

Aloze

ROLAND

-

1793

Urdiñarbe

GODEFROY DE BOUILLON

-

1793

Garindaine

ŒDIPE

-

1793

Arue

ŒDIPE

-

1792

Garindaine

ŒDIPE

-

1792

Ereta

SAINT LOUIS

-

1790

Ainarbe

GODEFROY DE BOUILLON

-

1784

Rivehaute

HÈLÈNE DE CONSTANTINOPLE

-

1783 Zihiga ŒDIPE  

1783

Rivehaute

HÈLÈNE DE CONSTANTINOPLE

-

1783

Ezpeize

SAINT MARTIN

-

1773

Altzabeheti

ABRAHAM

-

1770

Onizepe

L'ENFANT PRODIGUE

-

1770

Sarrikotape

CLOVIS

-

1769

Altzabeheti

SAINT EUSTACHE

-

1769

Zalgize

RICHARD SANS PEUR

-

1760

Larraine

JEAN DE PARIS

-

1759

Zihiga

ŒDIPE

-

1750

Eskiula

SAINTE ELISABETH DU PORTUGAL

-

Urtea Herria Titülüa Idazlea
1634

Atarratze

SAINT JACQUES

-

xiberokobotzaekecoursmauleonXiberoan Euskaraz Bai Association pour la promotion du dialecte souletinEuskararen Erakunde Publikoa Office Public de la Langue BasqueEuskaltzaindia Académie basqueHerri alkargoaconseilgeneral

 

Eskerrik hanitxiut